NEN vraagt reacties op vernieuwde norm voor meterruimten

NEN heeft het ontwerp van de herziene NEN 2768 ‘Meterruimten en bijbehorende bouwkundige voorzieningen in gebouwen’ gepubliceerd. De belangrijkste vernieuwing is de introductie van een compactere meterruimte voor all-electric gebouwen. Belanghebbenden kunnen tot 1 maart 2025 reageren op het normontwerp.

MeterkastDe nieuwe versie van NEN 2768 bevat verschillende verbeteringen. Zo zijn de definities van hoog- en laagbouw verduidelijkt en is er een nieuwe, ruimtebesparende meterruimte toegevoegd voor gebouwen zonder gas- of warmte-aansluiting. Ook zijn er nu richtlijnen voor meterruimten met gecombineerde warmte- en koude-aansluitingen, wat steeds vaker voorkomt in nieuwbouw.

Veiligheid en comfort

De norm stelt duidelijke eisen aan temperatuur en ventilatie. In de waterzone mag het niet warmer worden dan 25°C, in andere zones maximaal 35°C. Ook beschrijft de norm precies welke apparatuur waar in de meterruimte mag staan, met het oog op veiligheid en betrouwbare nutsvoorzieningen.

Meedenken over de norm

De normcommissie ‘Overdrachtspunten in gebouwen’ nodigt belanghebbenden uit om mee te denken over deze norm. Het normontwerp is tot 1 maart 2025 in te zien via normontwerpen.nen.nl. Na deze periode verwerkt de commissie het ontvangen commentaar in de definitieve versie.

Bron: NEN