Duurzame gevelrenovatie productiehal in IJsselstein
Om de doelstelling CO2 neutraal in 2030 te realiseren is SAB op locatie IJsselstein actief bezig met energiebesparende maatregelen, dit in aanvulling op de al CO2 neutrale locatie die er is in Geldermalsen. Onlangs is de gevelrenovatie afgerond van de oudste productiehal in IJsselstein uit de 70-er jaren met SAB gevel producten. Hierdoor gaat SAB direct energie en CO2 besparen en kan SAB op termijn van het gas af. Ook de akoestiek in de productiehal is flink verbeterd voor de werknemers.

Het pand ligt op industrieterrein Over Oudland in IJsselstein, dicht bij A2 en de N210 en naast de Gerbrandytoren, ook wel bekend als ‘De Grootste Kerstboom’ gedurende de Kerstperiode. Het is gebouwd begin jaren 70 en was nodig toe aan een upgrade. Met de toepassing van de SAB producten is de productiehal echt een visitekaartje geworden met zowel sandwichpanelen, binnendozen en designprofielen.
Colorcoat® SDP 50
Voor de buitengevel is gekozen voor het duurzame Colorcoat® SDP 50 in de metallic kleur Dubai Desert. Een mooi goudkleurige metallic kleur uit de serie wereldsteden. Met zonlicht geeft het een zeer mooie sprankeling, die door het lijnenspel van de SAB-Pyramid varianten extra wordt benadrukt.
Goede gevelisolatie
Door in twee gevels te kiezen voor een SAB-Carrier D 110.1000 TL-FR-FA, gemonteerd op geperforeerde binnendozen met glaswol, heeft het pand een echt goede isolatie gekregen. Voor de zichtgevel aan de straatzijde is gekozen voor een opbouwsysteem met binnendozen SAB B140/600, 200 mm glaswol en 2 soorten puntprofielen SAB-Pyramid 37/460 en 37/510 in de buitenzijde. Hiermee zijn alle gevels wat betreft de isolatie weer op of boven het nieuwbouwniveau (Rc > 4,7). Ten opzichte van de dunne glaswoldeken die tussen de binnen- en de buitenplaat verlijmd zat, hebben we een enorme sprong gemaakt. Ook de brandwerendheid van onze gevels overtreft nu de nieuwbouweisen en zijn zelfs FM Approved.

Akoestiek verbeterd
Alle gevels zijn, vanwege de hoge geluidsproductie van de lijnen, opgebouwd met geperforeerde binnendozen aan de binnenzijde. Het geluidsniveau in de hal is daardoor merkbaar naar beneden gegaan. De binnendozen zijn uitgevoerd in Colorcoat® PE 15 in RAL 9010 wat ook nog zorgt voor een veel lichtere werkomgeving. Samen met de betere warmte-isolatie is het comfort er voor de medewerkers met sprongen op vooruit gegaan.
Locale montagepartner
Metal Bouwkonsort (MBK) verzorgde de demontage van de oude gevel en montage van de nieuwe gevels (zie ook het bericht op hun website). Voor MBK was dit bijna een thuiswedstrijd vanuit de eigen locatie in Lopik.
SAB is trots op het eindresultaat en heeft daarom een film laten maken van dit project, zie Duurzame renovatie eigen SAB productiehal in IJsselstein met beelden van de buiten- en binnenzijde.
Bezoek voor meer informatie: www.sabprofiel.nl