Zekerheid over brandveiligheid

De toepassing van droge gevelbekledingen blijft sterk in opmars binnen de bouwsector. Begrijpelijk, want ze bieden ontwerpvrijheid én een moderne uitstraling. Toch staat bij deze ontwikkelingen één aspect voorop: brandveiligheid. BEWI IsoBouw speelt hierop in met het SlimFort gevelisolatiesysteem, dat in combinatie met diverse gevelmaterialen aantoonbaar voldoet aan de eisen van brandklasse B (end use).

Gevelafwerking op brandveilige gevelisolatie met bevestigde gevelbekleding in aanbouwfase

In samenwerking met brandveiligheidsinstituut Efectis en leveranciers van gevelbekleding heeft BEWI IsoBouw een groot aantal gevelcombinaties laten beoordelen. De resultaten zijn helder: zowel bij toepassing van gesloten en open houtprofielen in uiteenlopende houtsoorten als bij gangbare plaatmaterialen wordt brandklasse B behaald. Hiermee biedt SlimFort een breed inzetbare én veilige oplossing voor uiteenlopende gevelontwerpen.

Naast de Efectis-geteste combinaties zijn ook speciale principedetails voor weerstand tegen branddoorslag en brandoverslag (WBDBO) uitgewerkt. Dit gebeurde in samenwerking met de specialisten van Nieman Raadgevende Ingenieurs. De ontwikkelde details voldoen aan de prestatie-eisen vanuit het Besluit Bouwwerken Leefomgeving (BBL) en zijn afgestemd op toepassing met SlimFort.

Montage van brandveilige gevelisolatie met regelsysteem en isolatieplaten tegen buitengevel

Zowel de geteste gevelcombinaties als de WBDBO-principedetails zijn beschikbaar op de website van BEWI IsoBouw. Hiermee biedt BEWI IsoBouw voorschrijvers en verwerkers transparantie én gemak bij het ontwerpen en realiseren van brandveilige gevels.

Bezoek voor meer informatie: www.bewi-isobouw.nl of bekijk de video